Sviečky Marty Kušnírovej z Lastomíra opäť zaujali Ôsmaci z tabuľky prvkov naskladali dovedna 643 rôznych slov V Sládkovičove vytvorili perfektný rekord s tekvicami, svietilo ich tam 310 kusov Rekord v skoku do výšky na bicykli má hodnotu 127 cm
Designer: Joomla Templates 3.2
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

STARÉ HORY 17. - 18. 11. 2011 - Po druhýkrár vo svoje histórii sa stretla na Slovensku partia ľudí, ktorá mapuje slovenské rekordy. Prvé stretnutie bolo pred 2 rokmi v Spišskej Sobote v Hoteli Sobota. Tohtororočná akcia bola v deň celosvetového podujatia Guinness World Records Day. Išlo však celkom o príjemnú zhodu náhodou. Potešilo nás najmä to, že sme sa konečne uvideli po kope. Riadne sa osobne nepoznáme, cez rok nie je na to čas, lebo naša skupinka má zastúpenie od Skalice až po Košice.

IMG 4927Cieľom stretnutia bolo povedať si viac o rekordoch, ako ich lepšie robiť, čo všetko sme pri nich zažili, a tiež čo sa nám niekde nepáčilo či páčilo. Na úvod nás pohostil Jožko Nemec fantastickou šunkou, ktorú varil od skorého rána a z Topoľčian dorazil ešte s teplým hrncom, v ktorom boli aj chutné klobásky, nechýbal výborný chlieb. Nič dlžný nezostal dlžný pohostinnosti ani druhý Jožko - Šedivý zo Skalice, ktorý doniesol červeno-biely pozdrav z tamojšieho vinárstva KOPEČEK.

Po výdatnom obede sme sa pustili do práce, prebrali sme si rekordy za uplynulé roky, zhodnotili a povedali na čo treba dať v budúcnosti dôraz. Posilnili sme skupinu v Stredoslovenskom kraji - ctíme pôvodné delenie Slovenska - pribudol o fotodokumentaristu Braňo, ktorý bude spolu v tíme s Vladom. 

 MG 0198K večeru sme medzi sebou privítali prvého hosťa milú dámu Janku Nékyovú z Banskej Bystrice, ktorá zastupovala spoločnosť SITA Slovensko, a.s. Jej návšteva nás potešila dvojnásobne, lebo so sebou doniesla ocenenie EnviroOskara. Spoločnosť , kde pracuje získala toto ocenienie za čisté enviromentálne rekordy, ktoré realizovala v uplynulom období v spolupráci s nami - napr. najväčšia guľa z obalov z čokolád, reťaz z viečok z jogurtov a pod. Toto ocenenie preto nechýbalo pri spoločnom fotografovaní samozrejme, a tiež tam bola osoba, ktorá sa najviac o tieto rekordy pričinila - Janka Nékyová

.
IMG 4935Diskusiou sme pokračovali do neskorého večera a záver prvé dňa patril vzhliadnutiu filmu, ktorý získal viacero ocenení v Čechách - Největší z Čechů. Bol to pohľad českých tvorcov na českých rekordmanov podľa scenára Roberta Sedláčka. Pripomenuli sme si krátkym záznamom ešte Bystrické NAJ.... z roku 1998.


Nasledujúci deň sme sa znova venovali našej práci, ako vylepšiť organizáciu práce rekordov, pripraviť či nepripraviť novú knihu do vydania, ako by sa dali organaziovať promo akcie rekordov na Slovensku. Do tejto debaty sa pridal aj ďalší hosť Ing. Vladimír Pavela z Banskej Bystrice, ktorý stál pri zrode Bystrického NAJ... prvého i druhého ročníka. Spomemuli sme si aj na rekordmanov, ktorí už nie sú medzi nami najmä na magnetického muža Karola Ostertaga a Františka Vidličku, ktorý pil pivo aj vtedy, keď robil stojku na rukách.

Nasledujúce hodiny stretnutia patrili už len neformálnej diskusii a vo večerných hodinách sme sa postupne zo Starých Hôr pobrali domov. Dva dni boli užitočné. Budúci rok budeme na rekordy dohliadať v nových červených tričkách. Dvaja NAJ kolegovci Roman a Marián dostali aj bundy, aby aj v chladných mesiacoch vzorne reprezentovali farby slovenských rekordov.

 MG 0201  MG 0202

 MG 0211  MG 0212 

 MG 0215  MG 0216 

 

Saturday the 22nd. © Copyright 1998 - 2024, All rights reserved, Igor Svítok.