Najväčší živý strom vytvorili ľudia v Lučenci. Najväčšia živá číslica k jubileu poňala 269 ľudí - išlo o jubilejnú 40-tku Majstrovstvá Slovenska v hode mobilom zaujali takmer 400 rekordmanov. V Košeci zlomili slovenský rekord v tvorbe čo najväčšieho adventného venca
Designer: Joomla Templates 3.2

 DSC7367 TURZOVKA 16. 8. 2015 - Rekordy v tomto meste na Kysuciach majú malé výročie - 15 rokov sa tu každoročne konal počas Beskydských slávností rekordmanský maratón. Trvali vari od 5 hodín do 12 hodín. V sobotu privítali na Oblátkovej Turzovke aj 20.000 účastníka rekordov. Stala sa ním pani Lucia Reimerová z Nálepkova, ktorá bola v Turzovke na návšteve.

Pri tejto príležitosti sa do hlavného mesta rekordov dostavilo aj viac komisárov, čiže rekordológov. I keď na poslednú chvíľu dvaja kolegovia odriekli účasť v nedeľu sme sa stretli s organizátormi 14 ročníkov, aby sme trochu zaspomínali ako sme začínali. Pri tejto príležitosti boli vydané aj pamätné medaily, nechýbalo pár kusov pohárov pivovaru Popper, s ktorými sme v roku 2001 realizovali pivnú štafetu, teda prvý turzovský rekordmanský maratón.

Stretnutie sa uskutočnilo v reštaurácii Artemis, sedeli sme na poschodí v novej sále, ktorú jej majiteľ Marcel Mikovčák z roka na rok zveľaduje. Ozaj za 15 rokov sa tento podnik vylepšil - "však sme to každoročne skontrolovali" a čo je ale najdôležitejšie, pracuje tu veľmi milý a ochotný personál. Preto medzi nami sedel aj pán Mikovčák, ktorý sa tiež stal súčasťou, "našich" turzovských rekordov. Vďaka za spoluprácu patrí sympatickej TV dvojici - Jan Schutz a Marián Dávid, ktorú teraz dopĺňa Agátka Machovčáková. Výborne sa o nás postarali dievčatá z knižnice, ktoré vzorne viedli aj registráciu na rekorde. Pomohli tiež s čím bolo treba. Slovo vďaka malo ešte viacerých adresátov, s ktorými sme sa stretli, boli aj pri tomto rekorde v sobotu. Osobitne ale chceme poďakovať  Kamilovi Kobolkovi, ktorý prispel svojou invenciou a organizáciou ku každémú rekordu. Všetko klapalo aj keď niekedy nám z oblohy viac kvapkalo, no prekonali sme to v pohode.

V rámci aktivít Rekordmani podporili rekordmanov sme oslovili spoločnosť Vinárstvo Mavín z Pezinka, ktoré venovalo niečo zo svojich kvalitných vín pre našich hostí a tiež jedným z nich s prívlastkom rekordmanské sme si na záver stretnutia spoločne pripili. Pán Martin Pomfy v roku 2015 uskutočnil fľaškovanie vína v najväčšej nadmorskej výške 1.670 m v reštaurácii Von Roll na severnej strane Chopka. Vtedy na to použil červené víno Pinot Noir, ktoré je považované za kráľa červených vín. A tak záverečné štrngnutie s týmto vínom malo pre nás aj iný, krajší cveng.

 MG 2017  

 MG 2019 

 MG 2022 

 MG 2029 

 MG 2010 

 MG 2011 

 

Sunday the 4th. © Copyright 1998 - 2023, All rights reserved, Igor Svítok.