Sviečky Marty Kušnírovej z Lastomíra opäť zaujali Ôsmaci z tabuľky prvkov naskladali dovedna 643 rôznych slov V Sládkovičove vytvorili perfektný rekord s tekvicami, svietilo ich tam 310 kusov Rekord v skoku do výšky na bicykli má hodnotu 127 cm
Designer: Joomla Templates 3.2
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Netradičná výzdoba stromčeka knihami zaujala, eleganciu stromčeku pridalo aj 255 kusov modrých sklenených gúľ

logo popBRATISLAVA 5. 12. 2023 - Rekordný Vianočný rozprávkový stromček #VianocnyRozpravkovyStromcek pri Slávnostnom schodisku z obdobia barokovej prestavby Bratislavského hradu tvoríme už 3 rok po sebe. Nachádza sa v priestoroch SNM Historického múzea v Bratislave od 1 decembra 2023 do 8.januára 2024 .
Stromček tvoríme za účelom prezentácie nášho projektu Knihy pre zázračné deti #KnihyPreZazracneDeti, v ktorom deťom z Materských škôl a Základných škôl (1.stupeň) hráme naše rôzne autorské edukatívne rozprávky ako je napríklad Rozprávka je umenie a deti nám ako vstupenku prinesú darovanú knižku s napísaným odkazom v nej pre ďalšie dieťa. Tieto knihy sú následne umiestnené v našich knižniciach v čakárňach v nemocniciach na detských oddeleniach. Máme ušľachtilý cieľ, mile radi by sme deťom vymenili mobilné telefóny počas čakania na vyšetrenie za rozprávkový svet v knižkách.
Stromček ozdobený knihami tvoríme pre potešenie detí a je zároveň poďakovaním pre všetky deti za ich knihy. Pri stromčeku nájdu jeho obdivovatelia aj bližšie informácie o tejto najväčšej zbierke rozprávkových kníh v Slovenskej republike a aj samotný príbeh stromčeka.
Na stromčeku sa nachádza 170 historických rozprávkových kníh z detstva detí z 80-tych rokov, 90-tych rokov ale aj z detstva našich rodičov a zároveň 255 sklenených gúľ a 15 cencúľov. Najstaršou knihou je kniha Môj Macík od Márii Rázusovej-Martákovej z roku 1952. Výška tohto vianočného diela dosahovala hodnotu 480 cm.
Tento rok sme požiadali o spoluprácu aj Okrasu Čadca - Výrobné družstvo, ktoré nám zapožičalo nádherné sklenené ozdoby zväčša v modrej farbe. Modrá farba je totižto aj farbou nášho občianskeho združenia POP akadémia - Pokora Odvaha Pokoj. Modrá farba je symbolom komunikácie. Práve tou spoločnou komunikáciou nás všetkých dosiahneme to najdôležitejšie a to deti so šťastím v srdci #Deti #SoStastimVsrdci. Modré srdce so štvorlístkom je aj symbol nášho občianskeho združenia.

Touto cestou chceme poďakovať všetkým partnerom tohto ročného rekordného stromčeka v mene všetkých šťastných detí. " uviedla predsedníčka o.z. POP akadémia - Pokora Odvaha Pokoj Dušana Mázorová (pre deti modrá rozprávková kráľovná Anasud).

 rekordstrom pop akademia 002a

20231205 135709

rekordstrom pop akademia 007

rekordstrom pop akademia 009

rekordstrom pop akademia 010

rekordstrom pop akademia 011

 

rekordstrom pop akademia 013

rekordstrom pop akademia 014

rekordstrom pop akademia 015

rekordstrom pop akademia 016

rekordstrom pop akademia 018

rekordstrom pop akademia 021

rekordstrom pop akademia 022

rekordstrom pop akademia 024

FOTO: © SLOVENSKÉ REKORDY/archív organizátora rekordu

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie textov a fotografií zo zdrojov webstránky slovenskerekordy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora je porušením autorského zákona.

Tuesday the 28th. © Copyright 1998 - 2024, All rights reserved, Igor Svítok.