Sviečky Marty Kušnírovej z Lastomíra opäť zaujali Ôsmaci z tabuľky prvkov naskladali dovedna 643 rôznych slov V Sládkovičove vytvorili perfektný rekord s tekvicami, svietilo ich tam 310 kusov Rekord v skoku do výšky na bicykli má hodnotu 127 cm
Designer: Joomla Templates 3.2
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

BRESTOVANY 14. - 15.7.2023Keď sa stretne partia dobrých priateľov, ktorí sú zároveň nadšencami pre hádzanie šípkami, nemôže z toho byť nič iné, ako skvelý nápad pokúsiť sa o 1. Steelový šípkarský maratón. A tak sa spriatelené kluby Mplot Team Brestovany pod vedením kapitána Mareka Purgyho a Pohodlie.eu Team Nitra pod vedením kapitána Michala Janča rozhodli túto myšlienku aj zrealizovať. Na futbalovom ihrisku Brestovany. kapitáni zložili 8-členné družstvá, v ktorých bola podmienka, aby mali zastúpenie aj ženy. Za domáci klub Brestovany bola členkou tímu Viki Kurkin a za Nitru nastúpila Erika Pániková.

Pokus o rekord začal presne o 18:00. Prvé legy samozrejme patrili kapitánom, kde sa rýchleho vedenia 3-0 ujali Brestovany. Postupne sme hrali systémom každý s každým a prvé hodiny turnaja boli herne veľmi vyrovnané. Väčší náskok si Nitra dokázala vytvoriť počas skorých ranných hodín, kde vyhrávala o takmer 50 legov a tento stav sa jej podarilo udržať až do konca. Konečný stav bol 168 legov pre Brestovany a 236 víťazných legov pre Nitru. Hra skončila 15.7.2023 o 20:21 Hralo sa nepretržite hrať 26 hodín a 21 minút.
Počas maratónu sa hrali rôzne kombinácie a to jednotlivci, dvojice, ale aj trojice, vždy klasickým formátom 501 Double out a posledné dva legy sa hrali proti sebe ako družstvá a teda osem na osem. Počas pokusu boli dvere budovy na futbalovom ihrisku otvorené a ktokoľvek mohol prísť pozrieť a podporiť rekordmanov. Z tohto prvého šípkarskeho maratónu bol natočený aj podcast, ktorý bude zverejnený na stránkach zúčastnených klubov.

Základné pravidlá pre šípky: je to hra, pri ktorej sa hádžu malé šípky na terč, umiestnený na stene. V každom kole sa hádže tromi šípkami, pričom po hodení tretej sa počíta jedno kolo - round. Kolá sa opakujú, až kým niektorý z hráčov nesplní podmienky hry a nevyhrá. Výhre sa hovorí leg, celý zápas môže pozostávať z niekoľkých legov alebo aj setov. Jeden set pozostáva z niekoľkých legov.

 

image3

image4

image5

image6

image0

image1

image2

FOTO: © SLOVENSKÉ REKORDY/archív organizátora rekordu

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie textov a fotografií zo zdrojov webstránky slovenskerekordy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora je porušením autorského zákona.

Sunday the 25th. © Copyright 1998 - 2024, All rights reserved, Igor Svítok.