Najväčší živý strom vytvorili ľudia v Lučenci. Najväčšia živá číslica k jubileu poňala 269 ľudí - išlo o jubilejnú 40-tku Majstrovstvá Slovenska v hode mobilom do diaľky v Lučenci. V Košeci zlomili slovenský rekord v tvorbe čo najväčšieho adventného venca
Designer: Joomla Templates 3.2

TURZOVKA 13. 8. 2005 - Zlatým klincom programu na Expedícia-Urpiner Turzovka-Mount Everest 2005 bolo vystúpenie magnetického muža Karola Ostertaga z Bratislavy, ktorý predviedol držanie rôznych materiálov na svojom tele. Vzhľadom na jeho dosiahnuté výsledky nielen doma, ale i v zahraničí a hodnotnú reprezentáciu Slovenska bol Karolovi Ostertagovi udelený titul Rekordman roka 2005. Ocenenie - pohár a diplom na návrh Knihy slovenských rekordov odovzdal primátora mesta Turzovka Miroslav Rejda. Treba pripomenúť, že osoba Karola Ostertaga je zaradená {mosimage} medzi 160 osobnosťami v prestížnej publikácii Slováci,  ktorá svojim obsahom poníma popredné postavy Slovenska od II. svetovej vojny po dnešok. Pán Ostertag potom absolvoval výstup na Mount Everest, zaradil sa tak medzi 2.005 rekordmanov, ktorý dosiahli výšku 8.848 m nad morom. 
Poďakovanie mu patrí aj za to, že napriek teplote, ktorá ho deň predtým oslabila, docestoval do Turzovky a prispel tak úspešnému priebehu akcie v Turzovke. 

tn turzovka everest 157

tn turzovka everest 161

FOTO: PHOTOPRESS

+ Karol Ostertag zomrel 29. novembra 2008

Thursday the 28th. © Copyright 1998 - 2023, All rights reserved, Igor Svítok.