Sviečky Marty Kušnírovej z Lastomíra opäť zaujali Ôsmaci z tabuľky prvkov naskladali dovedna 643 rôznych slov V Sládkovičove vytvorili perfektný rekord s tekvicami, svietilo ich tam 310 kusov Rekord v skoku do výšky na bicykli má hodnotu 127 cm
Designer: Joomla Templates 3.2
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

TURZOVKA 12. - 13. 8. 2011 - V Turzovke počas 40. Beskydských slávností sa uskutočnil v poradí 11. pokus o rekord, ktorého sa zúčastnilo 1.370 ľudí zo Slovenska, Čiech, Poľska, Nemecka, Veľke Británie, Ukrajiny, Brazílie a Uruguaja. Turzovčanom sa vlastný rekord z roku 2001 s 2001 účastníkmi v štafetovom pití piva v časovom limite 12 hodín nepodarilo zlomiť. Do štafetového pitia piva sa zapojili aj mladomanželia Bytčánkovci so svojimi svadobčanmi. Domáci Jozef Perďoch sa stal 14.000 účastníkom turzovských rekordov za ich 11-ročnú históriu. Knihu slovenských rekordov mu odovzdal zástupca primátora Turzovky Kamil Kobolka. Na podujatí udelili v poradí siedmy titul Rekordman roka. Získala ho Antónia Kozáková z obce Ruská, okres Michalovce za najväčšiu zbierku servítok na svete, ktorá pozostáva z 50.000 kusov. Na odovzdávaní však nebola osobné prítomná.

 Spomedzi žien bola na pivnom rekorde najstaršia účastníčka 81-ročná Agnesa Krasulová. Počas celého dňa bol pre návštevníkov slávností pripravený program, v ktorom vystúpili mažoretky a slovenská speváčka Beáta Dubasová. Bola zároveň predsedkyňou poroty speváckej súťaže Turzovská hviezdička. V druhej polovici dňa zaujala česká skupina ŠVEJK c.k. ŠRAML.

 V Turzovke pokrstili aj prvú poštovú známku Slovenských rekordov a mesta Turzovka. Pivom ju poliali minister kultúry Daniel Krajcer, minister hospodárstva Juraj Miškov a minister práce, sociálnych vecí,rodiny Jozef Mihál a primátor Turzovky Miroslav Rejda. Ide o známku s personalizovaným kupónom v hodnote 40 centov, ktorá vyšla v limitovanom náklade 90 ks.

 Na 7. ročníku filmového festivalu FILMFEST TURZOVKA 2011, ktorý bol v piatok premietli 15 dokumentov zo slovenských rekordov, z toho dva, ktoré sa dostali aj do svetoznámej Guinnessovej knihy rekordov.

Thursday the 18th. © Copyright 1998 - 2024, All rights reserved, Igor Svítok.