Unikátny rekord na dračej lodi na Malom Dunaji, absolvovali na nej 128 km Najväčšie sánky na Slovensku majú v Ilave, sú pre 7 ľudí Najväčšu zemiakovú placku pripravili v Liptovskom Mikuláši Strongman Peter Rekenei z Popradu vytvoril rekordy v ťahaní vagónov
Designer: Joomla Templates 3.2

Bratislava 25. augusta 2022 (TASR) - Futbalovým nadšencom sa podarilo vytvoriť vo štvrtok nový slovenský rekord. Do najdlhšej žonglujúcej reťaze s loptou na nohe sa zapojilo 156 z nich. Certifikát o zápise do Knihy slovenských rekordov si prevzala Únia ligových klubov (ÚLK) počas finále akcie Futbal v meste.
Podujatie v Bratislave na námestí pred Euroveou bolo vyvrcholením súťaže futbalových tímov do 11 rokov z celého Slovenska. Na záverečnom turnaji sa predstavili najúspešnejšie kolektívy zo šiestich semifinále v Bratislave, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove a Košiciach. "Ambasádorom podujatia bol Marek Hamšík, jeho syn na turnaji taktiež štartoval. Hlavnou myšlienkou akcie bolo priblížiť futbal deťom mimo štadióny. Futbal sa dá hrať hocikde. Na lúke, v parku a aj v meste," pripomenul prezident ÚLK Ivan Kozák.
Futbalové hnutie je predovšetkým rado, že po dvoch rokoch života s obmedzeniami sa môžu dnes venovať športu všetky vekové kategórie. "Máme za sebou pandémiu, v spoločnosti je momentálne veľa pesimizmu a negativizmu. Dnes sme tu videli tešiť sa veľa detičiek. V živote môže prísť aj obdobie šťastia, to je pre nás ten najsilnejší odkaz," vyhlásil bývalý reprezentačný obranca.

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.

Thursday the 8th. © Copyright 1998 - 2022, All rights reserved, Igor Svítok.