*** REKORDY ROKA 2025
V obchodnej akadémii si dali 10-hodinový maratón v písaní na počítačoch
Napísal: All rights reserved, Igor Svítok, © Copyright 1998 - 2025VEĽKÝ MEDER 30.4.2025 - Dnes v stredu sa v Obchodnej akadémii vo Veľkom Mederi podujali vytvoriť rekord v písaní na počítačoch s klávesnicou. Stanovili si na to časový limit 10 hodín. Na slávnostnom otvorení sa k študentom prihovorila riaditeľka školy Mgr. Alžbeta Horváthová. Potom učiteľka Mgr. Ildikó Csémiová priviedla prvú skupinu 20 žiakov do dvoch učební so stolovými počítačmi a nastavenými word dokumentami a vytlačenými textami v slovenskom a anglickom jazyku.
Presne o 8. hodine začal písací maratón v trvaní 10 hodín. Potom každých 15 minút sa striedali žiaci za počítačmi. Do rekordu sa zapojili študenti všetkých ročníkov. Tí, ktorí mali voľno, trávili čas hrou kariet, šachu alebo len tak vonku debatili. Vždy však po 15 minútach prišla iná skupina a vystriedala "pisateľov" za počítačmi. O 14. hod. a 59 minúte sa podarila dosiahnuť prvá vytýčená méta rekordu. Bolo to napísaných 1.000.000 znakov, slovom jeden milión znakov prepísaných dvojjazyčných textov. Akadémia si tak na svoje konto pripísala 1. slovenský rekord.
Druhý rekord končil úderom 18. hodiny. Desaťhodinový maratón v písaní na počítačoch úspešne skončil. Za túto dobu sa podarilo študentom napísať na klávesniciach celkom 1.481.967znakov. Certifikáty za rekordy prevzali riaditeľka školy Mgr. Alžbeta Horváthová a učiteľka Mgr. Ildikó Csémiová. Musíme poznamenať, že rekord bol perfektne pripravený a mal hladký priebeh. Zásluhu na tom mal celý pedagogický kolektív a študenti svojim zodpovedným prístupom. Blahoželáme! VIDEO TU:
FOTO: © SLOVENSKÉ REKORDY/archív organizátora rekordu
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie textov a fotografií zo zdrojov webstránky slovenskerekordy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora
je porušením autorského zákon