Najväčší živý strom vytvorili ľudia v Lučenci. Najväčšia živá číslica k jubileu poňala 269 ľudí - išlo o jubilejnú 40-tku Majstrovstvá Slovenska v hode mobilom do diaľky v Lučenci. V Košeci zlomili slovenský rekord v tvorbe čo najväčšieho adventného venca
Designer: Joomla Templates 3.2
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

NOVÁ DUBNICA 29. 9. 2023 - Najviac účastníkov tancujúcich na novonacvičenú choreografiu a to priamo na mieste sa stretlo v Novej Dubnici na námestí. Už po druhýkrát sa tu pokúsili o hromadný rekord. Tentoraz bolo vstúpenie zamerané na natočenie videa. Na námestie prišli žiaci zo všetkých škôl z mesta a okolia. Tanečná škola Choreofactory mala všetko pod starostlivým palcom, nechýbala, cisterna s pitnou vodou, stánky s občerstvením, a tiež nafukovacie šmýkačky. Príprava na rekord začala na námestí v doobedňajších hodinách. išlo o nácvik choreografie, jej jednotlivých častí, potom sa tancovala celá choreografia. O 11. hodine bol posledný nácvik. 

Hlavným hosťom a protagonistom na rekorde bol spevák, herec a známa tvár slovenského šoubiznisu Matúš Kolárovský YAEL. Choreografia, sa potom tancovala ešte raz a organizátor podujatia zo spoločnosti Choreofactory  Mário Luljak pripomenul, že ide  o pokus o slovenský rekord. To dodalo všetkým kopec energie a tancovalo sa s chuťou a nadšením. Mário potom so svojim tímom prevzal certifikát a medailu za nový slovenský rekord. Jeho hodnota je 1.607 účastníkov, ktorí tancovali na novo dubnickom námestí. Podarilo sa im vylepšiť rekord z roku 2019 o 753 účastníkov. K tomuto im ešte raz blahoželáme. Večer patril zábave. Bola tu diskotéka pre všetkých účastníkov rekordu a ich rodičov.

 IMG 0730

IMG 0734

hela 3

IMG 0729

IMG 0740

IMG 0761

IMG 0754

IMG 0747

IMG 0766

IMG 0770

IMG 0771

hela 5

 

FOTO: © SLOVENSKÉ REKORDY

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie textov a fotografií zo zdrojov webstránky slovenskerekordy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora je porušením autorského zákona.

Friday the 1st. © Copyright 1998 - 2023, All rights reserved, Igor Svítok.