Sviečky Marty Kušnírovej z Lastomíra opäť zaujali Ôsmaci z tabuľky prvkov naskladali dovedna 643 rôznych slov V Sládkovičove vytvorili perfektný rekord s tekvicami, svietilo ich tam 310 kusov Rekord v skoku do výšky na bicykli má hodnotu 127 cm
Designer: Joomla Templates 3.2
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

cbs logo

Spoločnosť CBS spol, s.r.o.z Kynceľovej, súčasť Banskej Bystrice počas svojho pôsobenia vydala 65 titulov v celkovom náklade 343.240 kusov kníh, z toho 61 titulov vyšlo v edícii Slovensko z neba a 4 samostatné tituly Čarovné Slovensko. Keby sa tieto knihy poukladali jedna za druhou, tak by vytvorili dĺžku 89,2424 kilometra. Pre lepšiu predstavu to je vzdialenosť od sídla firmy v Kynceľovej a posledný výtlačok knihy by položili v Novákoch pri Prievidzi.

Vo firme je aj jediné zážitkové múzeum máp na Slovensku, kde je online interaktívny sprievodca Wandrak, ktorý predstaví návštevníkom vrstevnice a farebnú škálu zobrazenia krajiny na zaujímavom pieskovom modeli.

O svojej práci nám povadal viac Milan Paprčka, konateľ, riaditeľ, pilot, letecký fotograf v jednej osobe: - Na Slovensku sa ešte nikomu nepodarilo zapísať do knihy rekordov, sme v tomto prvý. Našim špecifikom je fotografovanie z neba, prinášame teda niečo nové - zaujímavé letecké fotografie. Nejde teda o pohľady na krajinu, ktoré sú už známe. Tiež sme dali príležitosť fotografom, ktorý majú možnosť takto prezentovať svoje najlepšie snímky knižne. Vytvorili sme teda diela s pridanou hodnotou, ktoré sú jedinečné, reprezentatívne, propagujúce naš krásne Slovensko.

Slovensko z neba je prvou a zatiaľ jedinou krajinou na svete s ucelenou edíciou kníh prezentujúcich všetky regióny výlučne leteckými fotografiami. Každý región a každé väčšie mesto na Slovensku má svoju knihu „z neba”. Všetky knihy sú vydávané v slovenčine a v angličtine, niektoré aj v ďalších jazykoch.

Edícia regionálnych fotokníh Čarovné Slovensko je vydávaná  jednotlivo pre samostatné regióny, s príslušnými názvami napr. Čarovný Zemplín, Čarovný Liptov, Čarovná Orava atď.  CBS postupne vydáva publikácie pre všetky regióny na Slovensku. Čo je však zaujímavé, obsah kníh tvoria predovšetkým diela - exluzívne snímky miestnych fotografov, ktorí sa zapojii do nášho zaujímavého projektu.

História spoločnosti v skratke: Firma začala svoju činnosť v roku 1999 ako Cassovia Books, firma zaoberajúca sa distribúciou a priamym predajom spotrebného tovaru a kníh. So sídlom vo Veľkom Krtíši sme sa v roku 2003 začali venovať vydávaniu edície maľovaných panoramatických máp regiónov Slovenska, výrobe propagačných materiálov najmä pre obce, mestá a regióny. V roku 2005 začala s tvorbou a správou slovenských regionálnych webstránok združených na serveri www.regiony.eu. Od 1. 5. 2006 má firma Cassovia Books sídlo v Banskej Bystrici, kde sa presťahovala z dôvodu rozširovania činnosti a pôsobnosti. 20. 03. 2007 bola z tohto dôvodu založená firma CBS spol, s.r.o. Vo februári 2011 otvorili firma českú pobočku v Zlíne. a stala sa najväčším vydavateľom ručne maľovaných máp na svete. Našimi zákazníkmi sú takmer všetky slovenské obce, takmer polovica českých obcí a tiež tisíce firiem na Slovensku a v Čechách. Deň 26. 10. 2016 považujú v spoločnosti za začiatok nového života máp VKÚ. Práva na používanie značky VKÚ, kartografické podklady, software, hardware a celý sklad máp vlastní vydavateľstvo CBS spol, s.r.o. Pre prácu s mapami VKÚ založili dcérsku spoločnosť VKÚ Harmanec, s.r.o., ktorá nadväzuje na činnosť štátneho Vojenského kartografického ústavu, ako aj spoločnosti VKÚ a.s.

IMG 5747

IMG 5750

IMG 5764

IMG 5754

IMG 5768

IMG 5769

IMG 5771

IMG 5775

IMG 5783

IMG 5786

FOTO: Slovenské rekordy

Sunday the 14th. © Copyright 1998 - 2024, All rights reserved, Igor Svítok.