Unikátny rekord na dračej lodi na Malom Dunaji, absolvovali na nej 128 km Najväčšie sánky na Slovensku majú v Ilave, sú pre 7 ľudí Najväčšu zemiakovú placku pripravili v Liptovskom Mikuláši Strongman Peter Rekenei z Popradu vytvoril rekordy v ťahaní vagónov
Designer: Joomla Templates 3.2

BRATISLAVA 10. 6. 2015 - Slovenské rekordy a objavili tento rok v ďalšej televíznej relácii v TV JOJ Inkognito.

http://inkognito.joj.sk/inkognito-archiv/2015-06-10-inkognito-premiera.html

 

Viac o rekordmanovi a rekorde:

NÍZKE TATRY/DEMÄNOVSKÁ DOLINA 3. 8. 2012 - V piatok v Kolibe TRI STUDNIČKY u Tomášovcov sa uskutočnil oficiálny zápis najväčšej pivnej lavice do Knihy slovenských rekordov. Už len hmotnosť diela takmer 2 tony hovorí o tom, že išlo o gigant. Horná doska je vytvorená z jedného kusa z polokmeňov stromu rozrezaného po dĺžke. Dĺžka stola predstavuje 11,06 metra. Na masívne lavice z oboch strán si v tento deň sadlo naraz až 44 ľudí. O maxivýrobok sa postaral majiteľ storočnej rodinnej koliby pri potoku Demänovka Richard Tomáš. Tento stôl bude mať aj funkciu pamätníka osobností a pozoruhodných udalostí. Realizácia začala nekonvenčným zabudovávaním pamätných diel do dosky stola ako sú medaile, plakety, plastiky a podobné umelecké diela vytvorené špeciálne pre tú ktorú udalosť či osobnosť. Prvý dielom, ktoré osadil Richar Tomáš bol bronzový odliatok akademického sochára Mira Tomašku. Prítomný bol aj starosta obce Jakub Vojte.
A akože by bol slovenský rekord platný bez toho, aby sa pivná lavica neodskúšala patričným médiom, teda pivom? Pozvanie historicky po prvýkrát prijal český Pivovar Budvar. Účastníci uvedenia najväčšieho stola do života sa zapísali do Knihy slovenských rekordov a to štafetovým pitím piva, teda postupne v rade za sebou každý vypil pivo 0,5l. Oficiálny čas ustanovujúceho pokusu je 10 min a 58 sec. Do rekordu sa zapojilo aj odvážnych 7 žien a boli tu aj 2 zahraniční zástupcovia - Poľsko a Česká republika.

 

joj inkognito 01

joj inkognito 02

joj inkognito 03

joj inkognito 04

joj inkognito 05

joj inkognito 06

ZDROJ: TV JOJ

Thursday the 8th. © Copyright 1998 - 2022, All rights reserved, Igor Svítok.