Najväčší živý strom vytvorili ľudia v Lučenci. Najväčšia živá číslica k jubileu poňala 269 ľudí - išlo o jubilejnú 40-tku Majstrovstvá Slovenska v hode mobilom zaujali takmer 400 rekordmanov. V Košeci zlomili slovenský rekord v tvorbe čo najväčšieho adventného venca
Designer: Joomla Templates 3.2

ŠÚTOVCE/SK 13. 04. 2020 - Na Veľkonočný pondelok sa uskutočnila on line šibačka, akcia prvá svojho druhu na Slovensku. Stálo to dosť námahy, keď nápad uzrel svetlo sveta len v piatok. Bolo treba pripraviť miestnosť z ktorej sa vysielalo, diplom, pravidlá rekordu, tiež ako spraviť registráciu na webe. Tiež nájsť vhodný vinš na túto dobu, pripraviť šibáky, pozrieť si niečo o histórii Veľkej noci. Najťažšie však bolo osloviť ľudí. Využili sme na to sociálnu sieť Facebook. Samozrejme testovanie prenos obraz a zvuk niekedy nešiel. Ako veľmi užitočná sa ukázala aplikácia od spoločnosti Websuport - https://meet.websupport.sk/. Za pomoc pri nastavovaní a ovládaní programu ďakujem dvom priateľom Romanom a Michalovi, že si našli kus času cez sviatky a pomohli doladiť komunikáciu cez počítač.

V pondelok ráno bolo treba skôr ráno vstať spustiť počítač, mobil nastaviť ako zálohu, pripraviť si blok na poznámky. Ako prvá sa ozvala pred 9. hodinou Marcela z Levoče. Po krátkom rozhovore ako trávi Veľkonočný pondelok, zaznel vinš a nasledovalo virtuálne šibanie korbáčikom. Samozrejme, že sa všetko odohralo pred monitorom počítača. Postupne sa pridávali ďalšie dámy z miest a obcí - Bratislava, Horná Králová, Siladice, Banská Bystrica, Dolná Streda. V jednom prípade sa pre technické problémy šibanie neuskutočnilo.

Vďaka za vytvorenie ustanovujúceho rekordu patrí týmto dámam a slečnám: Marcele z Levoče, Viere a Soni z Bratislavy, Ivete z Hornej Kráľovej, dvom Slavkam, Selynke, Scarletke zo Siladíc, Petre a Michellke z Dolnej Stredy, Eliške z Banskej Bystrice. Zašleme im na pamiatku krásny certifikát. Tiež ža snahu vďaka Alici z Hanisky pri Prešove. 

Počet účastníkov rekordu - on line vyšibaných žien je presne 11. Podarilo sa tak ustanoviť slovenský rekord. Ide o prvý takýtomto spôsobom komunikácie realizovaný rekord – obrazom a slovom na vzdialenosť. Tento progres doniesla zmena, ktorú prežívame teraz všetci. Digitalizácia spoločnosti sa tak urýchli všade. Preto Slovenské rekordy nechcú zostať pozadu.

                                      2020 sibacka 001 2020 sibacka 002 2020 sibacka 003 2020 sibacka 0042020 sibacka 0062020 sibacka 007

Na záver ešte vinš:

Šibi ryby mastné ryby, žiadne hygienické chyby.

Len vo svojom okrese, zajko skáče po lese.

Túto veľkú noc nastal prelom, oblieva sa dezinfekčným gélom.

Miesto slivky v pohári, majte rúško na tvári!

Prijemný veľkonočný pondelok Vám želajú Slovenské rekordy.

Sunday the 4th. © Copyright 1998 - 2023, All rights reserved, Igor Svítok.