Najviac nakreslených srdiečok za viac ako 13 rokov Anton Reichmann vylepšil vlastný rekord v behu na 100 km na páse Najviac natiahnutých gumičiek na ukazováku - nový rekord E-shop rekordmanov - kúpou podporíte naše občianske združenie.
Designer: Joomla Templates 3.2

2014 - V Turzovke prechádzali klúčovou dierkou

TPL_IN
TPL_ON
Návštevy: 1857

TURZOVKA 16. 8. 2014 - V Turzovke vytvorili ustanovujúci rekord v prechádzaní kľúčovou dierkou. Za 12 hodín prešlo týmto otvorom, ktorý bol umiestnený v znaku 5. svetového stretnutia Turzovčanov celkom 1.569 účastníkov Beskydských osláv. Organizátori mesto Turzovka zaregistrovalo účastníkov okrem domácich - Slovákov aj návštevníkov z Rakúska, Nemecka, Veľkej Británie a Českej republiky.  Medzi rekordmanov sa zaradili aj mladomanželia Radovan a Laura Slezákovci. Certifikát za úspešný rekord prevzal po 14 krát primátor mesta Miroslav Rejda.

Námetom pre tohtoročný pokus o nový rekord sa stalo 5. svetové stretnutie Turzovčanov a logo tohto podujatia, ktoré predstavuje zemeguľu s kľúčovou dierkou. Nový pokus o rekord, ktorý organizátori nazvali „kľúčovou dierkou do sveta“, je symbolickým spojením histórie, tradície a zábavy,

Turzovčania doniesli do zbierky aj nepotrebné kľúče z domácností, odhadom ich asi 700 kusov.

FOTO: PHOTOPRESS

 

- TURZOVKA - HLAVNÉ MESTO REKORDOV -

Turzovka – mesto rekordov, aj v tomto roku pripravila ďalšie pokračovanie svojich netradičných rekordmanských aktivít. Doteraz sa týchto neopakovateľných rekordov zúčastnilo vyše 18 000 účastníkov a organizátori dúfajú, že sa toho tohtoročného rekordu zúčastní 2014 ľudí a pokoria tak 20-tisícovú hranicu.

Saturday the 23rd. © Copyright 1998 - 2021, All rights reserved, Igor Svítok.