Najviac nakreslených srdiečok za viac ako 13 rokov Anton Reichmann vylepšil vlastný rekord v behu na 100 km na páse Najviac natiahnutých gumičiek na ukazováku - nový rekord E-shop rekordmanov - kúpou podporíte naše občianske združenie.
Designer: Joomla Templates 3.2

2010 - Turzovka - rekord i hlavné mesto

TPL_IN
TPL_ON
Návštevy: 1782

TURZOVKA 13. - 14. 8. 2010 - Už od piatku bola Turzovka počas 39. Beskydských slávností a 4. svetového stretnutia Turzovčanov súčasťou slovenských rekordov. V piatok večer sa uskutočnil už 6. ročník FILMFESTU prehliadky 7 dokumentov z rekordmanských podujatí, ktoré sa uskutočnili na Slovensku. Na záver diváci vzhliadli snímky z prvých troch ročníkov rekordov z rokov 2001 - 2003, ktoré sa uskutočnili na domácej pôde, no najviac zerezonoval prvý rekord z roku 2001 - pitie piva štafetovým spôsobom.


V sobotu ráno po deviatej hodine na vynovenej Jašíkovej ulici pred mestským úradom začal v poradí desiaty rekord  - skladanie maxipuzzle z 2010 častí. Pokus odštartoval primátor mesta Miroslav Rejda. Ten vzápätí prevzal s prednostom mestského úradu Kamilom Kobolkom (na snímke vpravo) plaketu od Knihy slovenských rekordov. Mesto Turzovka sa vďaka úpešným rekordanským akciám, do ktorých sa zapojili tisícky účastníkov nielen zo Slovenska, ale i zo zahaničia stalo hlavným mestom slovenských rekordov. Do lámania celodenného rekordu sa zapojili takmer dve tisícky Turzovčanov, ale tiež Kawala Margaret Akinyi z Kene. Nechýbali Ineke a Paul Builts, sympatický manželia z Holandska, ktorý počas dovoleniek na Slovensku sa zúčastnili viacerých rekordmanských podujatí tu na Kysuciach. Zo zámoria sem prišli Scott Harrison a Milada Kameništiak z Tampa Bay z Floridy.  Do rekordu sa pridali aj členky súboru Mrchane z Bánova, skupina Funny Fellows, ojedinelé hudobné zoskupenie na Slovensku, tiež sa pridala skupina historických šermiarov JAGO. Rekord vyvrcholil v noci po 22. hodine, presne po 12 hodinách a 56 minútach, kedy na plochu veľkú 40 metrov štvorcových pribudla posledná 2010 časť mozaiky puzzle. Mesto Turzovka tak získalo už 10 certifikát za úspešný slovenský rekord. NOVINY - 1 NOVINY - 2


Súčasťou tohtoročného rekordu v Turzovke bolo aj udelenie titulu Rekordman roka. Stalo sa tak po šiestykrát. Popri menách Karol Ostertag, Juraj Barbarič, Fun klub 126 a mestách Tuzovka a Skalica pribudla dalšia osobnosť slovenských rekordov. Tento rok sa stal držiteľom titulu ultrabežec Jozef Rajchl z Bratislavy. V budove mestského úrade má od dnešného dňa svoje miesto aj galéria REKORDMAN, ktorú za účasti Jozefa Rajchla uviedli do života.

FOTO: Igor Svítok

Thursday the 28th. © Copyright 1998 - 2021, All rights reserved, Igor Svítok.