Stavanie májov na 1. mája Najviac ľudí bežiacich so psami po uliciach obce Halič Levočské rekordy - motorkári vs pirohy, veľká zemiaková placka, pečenie placiek 3 a príspevok pre malú Lianku E-shop rekordmanov - kúpou podporíte naše občianske združenie.
Designer: Joomla Templates 3.2

TURZOVKA 18. 8. 2012 - Piatok večer 17.8. 2012 patril 8. ročníku podujatia FILMFESTIVAL TURZOVKA 2012, na ktorom premietli pred Domom Kultúry  R. Jašíka dokumenty o nezvyčajných rekordoch. Viac ako desiatka filmov bola prierezom toho, čo sa v rámci rekordov uskutočnilo na Slovensku, počas rekordmanského kalendárneho roka. Tento je špecifický tým, že začína zároveň Beskydskými slávnosťami, presne 18. 8. 2012. Na záver si diváci prezreli záznam z roku 2002, keď sa v Turzovke uskutočnil rekord v ručnom pílení dreva, do ktorého sa zapojilo 800 účastníkov. 

A práve tento pokus v sobotu 18. 8. 2012 na pešej zóne znova zarezonoval. Počas 12. hodín tu postupne dvojice prichádzali na pódium a ručnou pílou odrezávali z guľatiny 5 cm hrubé kotúče. Tesne po pol desiatej večer zaznel verdikt komisára z Knihy slovenských rekordov, ktorým oznámil, že do ustanovujúceho 12 hodinového rekordu sa zapojilo 1.295 účastníkov. Certifikát prevzal primátor mesta Turzovka Miroslav Rejda. Podujatie malo účastníkov aj zo zahraničia – Česká republika, Veľká Británia  a jeden rekordman meral  cestu až z USA, zo štátu Ohio. Počas 12. ročníkov rekordmanských podujatí v Turzovke od roku 2001 sa do týchto aktivít zapojilo viac ako 16 tisíc účastníkov.
V popoludňajších hodinách si prevzali z rúk viceprimátora Kamila Kobolku titul Rekordman roka 2012 manželia Andrea a Pavol Hoštákovci z Martina za úspešnú realizáciu rekordu v júni, keď vo Valčianskej doline pripravili  podujatie celoslovenské stretnutie dvojčiat a trojčiat. Stali sa tak v poradí už 8. osobnosťou, ktorá je prezentovaná v galérii Rekordman, ktorá má svoje miesto v Mestskom úrade v Turzovke.
 
FOTO: PHOTOPRESS a Veronika Jašíková
Monday the 30th. © Copyright 1998 - 2020, All rights reserved, Igor Svítok.