Rekordy na toboganoch z Tatralandie Pozvánka na majstrovstvá v pľuvaní čerešňovej kôstky a jedení periek v Krivosúd-Bodovke - 2018 Lidl les v Tatrách má už celkom 746.100 zasadených stromčekov Za 39 sekúnd odsekol hrdlo na 65 fľašiach šampanského a sektu
Designer: Joomla Templates 3.2

KYNCEĽOVÁ 2. 10. 2017 - Vydavateľstvo CBS spol, s. r. o. Kynceľová pri Banskej Bystrici zrealizovalo počas svojej existencie prípravu a vydanie 286 ručne maľovaných máp zo Slovenska. Ide o ojedinelú aktivtu, ktorú sme ocenili certifikátom. Prakticky je touto technológiou zdokumentované celé Slovensko.

Viac o tom čo sú tieto kartografické diela sa píše na ich stránke: Maľovaná mapa je ručné dielo, do posledného detailu vypracované človekom, nie strojom, alebo programom. Samozrejme, pomáhame si aj modernou technikou, aby naše mapy boli čo najpresnejšie. Ako podklad pre maliara používame programom vytvorený 3D model krajiny. Pri svojej práci ďalej maliar využíva klasickú mapu, ortofotosnímky a tiež letecké pohľady z malej výšky. Každý dom, cestu, potok a každý strom ďalej kus po kuse maľuje aj niekoľko mesiacov, kým mapa nie je hotová.

DSC 0197

DSC 0208

MaliarMiroslavPazderamapaVysokeTatry

Miroslav Kapsdorfer orig

VysokeTatry

FOTO: Slovenské rekordy/archív organizátora

foto?

Monday the 16th. © Copyright 1999-2018 Igor Svítok Všetky práva vyhradené! Slovenské rekordy.