Sviečky Marty Kušnírovej z Lastomíra opäť zaujali Ôsmaci z tabuľky prvkov naskladali dovedna 643 rôznych slov V Sládkovičove vytvorili perfektný rekord s tekvicami, svietilo ich tam 310 kusov Rekord v skoku do výšky na bicykli má hodnotu 127 cm
Designer: Joomla Templates 3.2
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Bratislava 21. októbra 2023 (TASR) - Meteorológovia namerali na mnohých miestach Slovenska rekordne teplú noc. Z piatka (20. 10.) na sobotu zaznamenali na niektorých staniciach rekordy nielen za október, ale aj za celú jeseň. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na sociálnej sieti.
"Extrémne vysoké minimá teploty vzduchu 17 až 20 stupňov Celzia sme zaznamenali najmä na západe a v Žilinskom kraji vrátane typicky studených lokalít, ako sú Kysuce, Orava a Liptov. Na niektorých staniciach sú to hodnoty rekordné nielen pre celý október, ale aj pre celú jeseň," uviedli meteorológovia.
Podľa SHMÚ sa prepisujú aj ďalšie veľmi významné rekordy. "Napríklad na staniciach Hurbanovo, Kamenica nad Cirochou, Uhrovec a Hronský Beňadik teplota podľa automatických staníc v noci neklesla pod 20 stupňov Celzia, čo znamená najneskorší termín tropickej noci na území Slovenska v histórii meraní," skonštatoval. Posledný termín tropickej noci je zo 4. októbra 2020 v Orechovej.

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.

Sunday the 14th. © Copyright 1998 - 2024, All rights reserved, Igor Svítok.