Najväčší živý strom vytvorili ľudia v Lučenci. Na krytom piešťanskom moste krájali tortu dlhú viac ako 118 metrov. Majstrovstvá Slovenska v hode mobilom zaujali takmer 400 rekordmanov. V Košeci zlomili slovenský rekord v tvorbe čo najväčšieho adventného venca
Designer: Joomla Templates 3.2

Bratislava 3. marca 20222 (TASR) - V stredu (2. 3.) požiadalo o vydanie cestovného pasu 10.492 ľudí. Ide o rekordný počet žiadateľov. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Polícia apeluje na verejnosť, aby nešírila paniku.

Podľa slov polície sa pri enormnom počte žiadateľov nedalo vyhnúť zdržaniu a dlhým zástupom ľudí. "Z našej strany sme urobili maximum, na oddeleniach dokladov sme zabezpečili maximálny počet pracovníkov. Na prijímanie žiadostí o vydanie dokladov využívame všetky pracoviská. Ich chod je počas stránkových hodín zabezpečený nepretržite, bez obedňajšej prestávky," skonštatovala Bárdyová s tým, že vyhotovovanie dokladov zabezpečuje Národné personalizačné centrum, ktorého kapacity sú naplnené.
Polícia eviduje podobný rekord z 23. mája 2012, keď si o doklady žiadalo 7773 občanov.

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.

 

Thursday the 1st. © Copyright 1998 - 2023, All rights reserved, Igor Svítok.