Sviečky Marty Kušnírovej z Lastomíra opäť zaujali Ôsmaci z tabuľky prvkov naskladali dovedna 643 rôznych slov V Sládkovičove vytvorili perfektný rekord s tekvicami, svietilo ich tam 310 kusov Rekord v skoku do výšky na bicykli má hodnotu 127 cm
Designer: Joomla Templates 3.2
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

DRAHOVCE 13. 11. 2023 - OZ VČELOZ z obce Drahovce pripravilo pri príležitosti svojho 10. výročia vzniku pre verejnosť tortu - v tvare tela včely medonosnej v 100 násobnom zväčšení. Išlo o užitočnú včelu robotnicu. Pri finálnom meraní boli zaevidované tieto rozmery: dĺžka torty bola 1.100 mm, šírka hrude včely 360 mm a ostatné časti boli zhotovené proporcionálne k veľkosti tela včely. O to, že išlo ozaj o vernú "kópiu" včely, hovorí aj vyjadrenie generálneho riaditeľa Štátneho veterinárneho a potravinového ústavu Martina Mojžiša, že išlo o kvalitnú kópiu.

Hmotnosť torty bola cca 30 kg. Pochutili si na nej všetci návštevníci podujatia. Cukrárenská včela bola takmer ako živá, jemné chĺpky z ryžových rezancov krásne skrášlili jej telo. Zväčšeninu robotnice včely medonosnej upiekla z rozmanitých cukrárenských materiálov vnučka zakladateľa občianskeho združenia Včeloz Adéla Sedláčiková za výdatnej pomoci jej matky Jitky Sedláčikovej. Pomohol aj Pavol Hiža, ktorý všetko pripravil a pomáhal pri realizácii, pripomenul Miroslav Habr, predseda občianskeho združenia Včeloz. Na záver treba poďakovať za milú akciu, certifikát s medailou posielame do Drahoviec v okrese Piešťany.

Lebo len včelári vedia, že s poslednou včelou zahynie aj ľudstvo. Nie je to zveličenie, ale holý fakt. Včely majú nezastupiteľné miesto opeľovačov v prírode.

 

vcela 01

vcela 02

vcela 03

FOTO: © SLOVENSKÉ REKORDY/archív organizátora rekordu

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie textov a fotografií zo zdrojov webstránky slovenskerekordy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora je porušením autorského zákona.

 

 

Sunday the 25th. © Copyright 1998 - 2024, All rights reserved, Igor Svítok.