Stavanie májov na 1. mája Najviac ľudí bežiacich so psami po uliciach obce Halič Levočské rekordy - motorkári vs pirohy, veľká zemiaková placka, pečenie placiek 3 a príspevok pre malú Lianku E-shop rekordmanov - kúpou podporíte naše občianske združenie.
Designer: Joomla Templates 3.2

Wellington 8. apríla 2020 (TASR) - Najstrmšia ulica na svete je v novozélandskom meste Dunedin. Podľa agentúry DPA to v stredu oznámili posudzovatelia Guinnessových svetových rekordov. Baldwinova ulica (Baldwin Street) už raz za najstrmšiu označená bola. Prvenstvo neskôr získala ulica Ffordd Pen Llech vo waleskom meste Harlech. Posudzovatelia teraz svoje rozhodnutie opäť prehodnotili. Nové merania ukázali, že Baldwin Street má sklon 34,8 percenta, zatiaľ čo Ffordd Pen Llech 28,6 percenta. Iniciátor kampane za opätovné uznanie Baldwin Street za najstrmšiu ulicu na svete, Toby Stoff, argumentoval tým, že sklon by sa mal merať čiarou v strede ulice.
Posudzovatelia ho predtým merali vnútrom okraja oblúka, čo Baldwin Street znevýhodňovala, keďže ulica je rovná. "Problém bol iba v technických detailoch. Nemáme žiadne výčitky voči obyvateľom Harlechu. Mal som veľkú radosť, keď som ho vlani navštívil. Je to úžasné historické mesto plné priateľských ľudí," uviedol Stoff. Editor Guinnessových svetových rekordov Craig Glenday vyhlásil, že je vďačný Stoffovmu tímu, že organizáciu upozornil na nedostatok v ich meraniach.
"Sme radi, že sa titul vrátil na Nový Zéland," povedal Glenday.

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.

Wednesday the 28th. © Copyright 1998 - 2020, All rights reserved, Igor Svítok.