Stavanie májov na 1. mája Najviac ľudí bežiacich so psami po uliciach obce Halič Levočské rekordy - motorkári vs pirohy, veľká zemiaková placka, pečenie placiek 3 a príspevok pre malú Lianku E-shop rekordmanov - kúpou podporíte naše občianske združenie.
Designer: Joomla Templates 3.2

Logo Slovenskej sporitelne 250BRATISLAVA 8. 6. 2019 - Opäť na firemnom evente na bratislavskej Kuchajde vytvorili pracovníci Slovenskej sporiteľne ďalší slovenský rekord. Pred šiestimi rokmi tu hromadne vyhodili do vzduchu svoje čiapky, potom v roku 2015 vznikla hromadná fotografia zhotovená mobilom tzv. selfie. V hromadnom bublifukovaní sa v roku 2017 použilo 1.500 kusov bublifukov. Teraz išlo o vytvorenie najväčšieho živého hastagu. Ide o slovo alebo frázu označenú predponou „#“. Význam slov označených týmto symbolom – tagom – je dnes chápaný ako forma kľúčového slova. 

Na tohtoročnom bratislavskom evente bol dostatočný počet ľudí a tak sa všetci  s chuťou pustili do lámania rekordu. V prvej etape vystreli na trávnik plachtu s vyznačeným farebným textom. Následne moderátori Lenka Šóošová a Roman Juraško vyzvali účastníkov, aby si od asistentov rekordu prevzali farebné kartóny a stali si na farebné kartóny. Po zaplnení plochy textu  #mamnato a bielej plochy nasledovalo zdvihnutie farebných papierov nad hlavu, čím došlo k vytvoreniu či vyfarbeniu textu červenou a modrou plochou. Všetko sa to nasnímalo dronom z dostatočnej výšky. Výsledok tohto hromadného rekordu bol nádherný a obraz počas realizácie rekordu bol prenášaný on line na dve veľkoplošné obrazovky, takže priamom prenose účastníci rekordu videli svoje dielo. Počet účastníkov rekordu 1.075  bol určený počtom vydaných farebných kartónov. Slovenská sporiteľňa sa zapísala po štrtýkrát do Knihy slovenských rekordov.

mamnato vyrez

IMG 5793

IMG 5796

IMG 5830

IMG 5838

IMG 5840

IMG 5841

IMG 5848

slsp

slsp1

IMG 5863

FOTO: Slovenské rekordy

 

Wednesday the 28th. © Copyright 1998 - 2020, All rights reserved, Igor Svítok.