Stavanie májov na 1. mája Najviac ľudí bežiacich so psami po uliciach obce Halič Levočské rekordy - motorkári vs pirohy, veľká zemiaková placka, pečenie placiek 3 a príspevok pre malú Lianku E-shop rekordmanov - kúpou podporíte naše občianske združenie.
Designer: Joomla Templates 3.2

MAKOV 1. 6. 2019 - Slovenský Hovawart klub zorganizoval počas prvého júnového víkendu v Makove – Kasárňach medzinárodné slovensko-české stretnutie chovateľov psov tohto nádherného a nie celkom bežného plemena. Svedčí o tom aj skutočnosť, že v chovateľských staniciach na Slovensku fenky ročne vrhnú len do 20 vrhov. 

Program podujatia bol rozdelený na dva dni a prišli sem chovatelia napr. z Bratislavy, Senca, Trnavy, Považskej Bystrice, Martina či Žiliny, česká strana tu mala zastúpenie chovateľov z Brna, Ostravy či Havířova. Spolu sa tu 1. júna stretlo 32 hovawartov so svojimi chovateľmi, čím zároveň vytvorili aj rekord, ktorý bude zapísaný do Knihy slovenských rekordov. Zaujímavosťou bolo stretnutie matky – feny (Ebika) zo žilinského chovu „Z domu na hvezdárni“, ktorá sa tu po roku od svojho vrhu (1.5.2018 - 9 šteniat) stretla so svojimi 3 šteniatkami (medzitým už riadne vyrástli) Adéla, Archiebald (ocenený v tomto roku na inej súťaži ako Najkrajší jednoročný pes na Slovensku) a Amigo.

Chovatelia sa na svojom stretnutí ďalej „zabávali“ aj na netradičných disciplínach, z ktorých snáď najtypickejšia bolo súťaž „O najhlasnejšie štekajúceho hovawarta“. podujatie sa páčilo aj okoloidúcim, veď bol Medzinárodný deň detí, a ten si mnohí so svojimi ratolesťami užívali na turistike v nádhernej prírode makovských Javorníkov v známej lokalite Kasárne. 

Certifikát a medailu si prevzali Tibor Suchánek, predseda Slovenského hovawart klubu a Dušan Jurkovič, ktorý je podpredsedom.

A ešte informácia ohľadom veselo-zábavných disciplín, ktoré sme od organizátora dostali:

- najhlasnejšieho štekajúceho hovawarta, pes mal na pokyn psovoda cca 10 sekúnd  štekať
1. miesto: Aris Hoviguards - 101,3 db - pes
2. miesto: Britany Bria Cicesbeo - 100,7 db - fena
3. miesto: Bonnie Micailve - 100,4 db - fena

Pes Leroy Aldeon - nemohol súťažiť :-), ten zaštekal silou až 110,4 db.

- najhlasnejší krik účastníka stretnutia
Vyhral to predseda Slovenského hovawart klubu Tibor Suchánek - 131,5 db, druhý skončil Jirka Zeman z Ostravy - 128,8 db, tretiu priečku obsadil Marián Kráľ - 128,5 db. Meranie sa uskutočnilo decibelometrom, prístrojom, nie cez mobilnú aplikáciu.

IMG 9749

IMG 9708

IMG 9717

IMG 9734

IMG 9752

IMG 9756

IMG 9778

IMG 9771B

IMG 9795

FOTO: Slovenské rekordy

Wednesday the 28th. © Copyright 1998 - 2020, All rights reserved, Igor Svítok.