Stavanie májov na 1. mája Najviac ľudí bežiacich so psami po uliciach obce Halič Levočské rekordy - motorkári vs pirohy, veľká zemiaková placka, pečenie placiek 3 a príspevok pre malú Lianku E-shop rekordmanov - kúpou podporíte naše občianske združenie.
Designer: Joomla Templates 3.2

BRATISLAVA 14. 4 2019 - V bratislavskej Dúbravke, na SPŠ elektrotechnickej sa konal druhý Medvedí deň. Išlo o netradičné podujatie plné medveďov - hračiek. Organizátorkami boli Katarína Čierna a Katarína Tomandlová. Počas celého podujatia mali deti pripravené medvedie súťaže a tvorivé dielne, v ktorých si deti vytvárali medvedie čelenky, s ktorými tancovali medvedí tanec.

Katarína Tomandlová s deťmi s Dancy shake si pripravili divadielko o medvedíkovi a tancovačku. Pred divadielkom predviedli medvedí tanec, aby si ho prítomní návštevníci mohli vyskúšať. Po tancovačke za účasti starostu Dúbravky Martina Zaťoviča a riaditeľa Daniela Adamka sa účastníci akcie pokúsili o rekord v tancovaní medvedieho tanca. Zapojilo sa do neho 39 tancujúcich a vytvorili tak zároveň slovenský rekord.

Konala sa tu aj výstava retro medvedíkov, ktorú pripravila zberateľka Katarína Čierna z Bratislavy. Doma má nádhernú kolekciu a v jej zbierke sa nájdu nádherné kúsky z minulosti. Celkom ich tu odprezentovala 126 kusov. Išlo o najväčšiu zbierku retro medvedíkov na Slovensku. Celkový počet, ktorý bol na výstave odprezentovaný bol však vyše 500 rôznych kusov medvedíkov. Dokonca ešte v pondelok si mohli žiaci v škole pozrieť najstaršie zberateľské kúsky pani Čiernej.

Počas akcie sa účastníci akcie zapojili do zbierky na nový domov v tieni stromov. Je to projekt bratislavskej ZOO na vybudovanie nového výbehu pre medveďa Félixa.

DSC01617

DSC01708a

DSC01716a mala

DSC01632

DSC01930a mala

IMG 5952

IMG 5958

DSC01899

IMG 5962

FOTO: Slovenské rekordy/archív organizátora rekordu

Thursday the 6th. © Copyright 1998 - 2020, All rights reserved, Igor Svítok.