Najväčší živý hastag vytvorilo v Bratislave 1.075 rekordmanov zo Slovenskej sporiteľne Rekordný hod goralským klobúkom do diaľky - 11,15 m Team Kangoo DS alebo skákanie v špeciálnych odpružených topánkach - 28 hodín Najviac vytvorených pozdravov v tvare hviezdy vzniklo v Krupine
Designer: Joomla Templates 3.2

KOŠICE 29. 9. 2018 - Košickej šarkaniáda, ktorá sa pre nepriazeň počasia uskutočnila v náhradnom termíne priniesla deťom i rodičom veľa radosti a zábavy. Dokonca fúkal aj vietor, chvíľami až prisilno. Košičania sa aj tentoraz pokúšali prekonať vlastný rekord nielen v počte rodín registrovaných na šarkaniáde, ale aj v dĺžke šarkanieho chvosta, ktorý mal drak vyniesť do vzduchu. Ani jeden rekord však tentoraz nepadol. Na podujatí sa zúčastnilo 295 rodín. Košičania urobili chvost pre draka v dĺžke 402 metrov. Šarkan sa vzniesol do vzduchu a vytiahol približne sto metrov z chvosta, ten sa však pod náporom vetra roztrhol, Ani ďalšie dva pokusy neboli úspešné, pretože poryvy vetra chvostom kmásali, ten ťah šarkana a vlastnej hmotnosti chvost nevydržal a trhal sa.

Takže v platnosti ostávajú doterajšie rekordy. V počte rodín je to rekord z roku 2017, kedy na podujatie prišlo 436 rodín. V dĺžke chvosta je to 218 metrov, ktorý vytvorili v roku 2016. Ako však prezradili organizátori, nevzdávajú to a aj na budúci rok zorganizujú Košickú šarkaniádu, pričom sa znova pokúsia prekonať vlastné rekordy.

ke sarkaniada02

ke sarkaniada03

ke sarkaniada04

ke sarkaniada05

ke sarkaniada06

FOTO: Slovenské rekordy

Wednesday the 11th. © Copyright 1999-2019 Igor Svítok Všetky práva vyhradené! Slovenské rekordy.