Najväčší živý hastag vytvorilo v Bratislave 1.075 rekordmanov zo Slovenskej sporiteľne Rekordný hod goralským klobúkom do diaľky - 11,15 m Team Kangoo DS alebo skákanie v špeciálnych odpružených topánkach - 28 hodín Najviac vytvorených pozdravov v tvare hviezdy vzniklo v Krupine
Designer: Joomla Templates 3.2

BANSKÁ ŠTIAVNICA 19. 5. 2018 - Doslova o skvostný rekord sa pokúsili v Banskej Štiavnici v Banke Lásky, ktorá tu našla svoj domov. Išlo v reťazové resp. štafetové čítaní básne Marína od Andreja Sládkoviča v miestnosti, ktorá je vytvorená z veršov básne Marína. Až neviete, tak táto je najdlhšou ľúbostnou básňou na svete. Samotná Banka Lásky sa nachádza v Banskej Štiavnici a to priamo v srdci domu, kde Mária Pischlová  žila väčšinu svojho života. 
V čase, keď si najali Andreja Sládkoviča na doučovanie Márie, bol Sládkovič študentom na tunajšom evanjelickom lýceu. Ich láske bránila matka Márie. Trvala na vydaji dcéry za bohatého pernikára a voskára Juraja Gerzsöa, k čomu neskôr i došlo. Toto sa stalo po roku 1839. Z ich lásky zostala jedna z najkrajších slovenských ľúbostných básní - Marína.
S nápadom urobiť rekord v čítaní tejto básne prišli členovia Marína a Sládkovič, n. o.  V miestnosti Banky lásky boli kreslá a stoličky, kde si záujemcovia sadli a čítali verše krásnej básne. V teď deň ich sem prišlo až 201 a dovedna prečítali 2.010 veršov ľúbostnej básne. K peknému rekordu blahoželáme.

marina 01

marina 02

marina 03

marina 04

marina 05

FOTO: Slovenské rekordy/archív organizátora rekordu

Thursday the 12th. © Copyright 1999-2019 Igor Svítok Všetky práva vyhradené! Slovenské rekordy.