Najväčší živý hastag vytvorilo v Bratislave 1.075 rekordmanov zo Slovenskej sporiteľne Rekordný hod goralským klobúkom do diaľky - 11,15 m Team Kangoo DS alebo skákanie v špeciálnych odpružených topánkach - 28 hodín Najviac vytvorených pozdravov v tvare hviezdy vzniklo v Krupine
Designer: Joomla Templates 3.2

NITRA 2. 6. 2018 - Aj mesto pod Zoborom pripravilo v sobotu zaujímavý rekord a to v kategórii maxi. V tomto prípade išlo o najväčší nápis vytvorený z jahodovej bublaniny. Tento rok sa stalo súčasťou Festivalu Chute Nitrianskeho kraja podujatie Jahodová Nitra. Toto prezentovalo kulinárske špeciality pripravené z jahôd v nitrianskom regióne. Ťahákom bol najväčší nápis vytvorený z jahodovej bublaniny, ktorú napiekli organizátori z Nitrianskej organizácie cestovného ruchu a prevádzky, ktoré sa prezentovali na podujatí Jahodová Nitra. Zástupcovia spoločnosti ERVIN cukrárska výrobňa spol. s r.o. z Tešedíkova na Starom rínku prispeli 16 plechmi bublaniny a podieľali sa na vytvorení písmen slova NITRA. Na konci textu pribudlo srdiečko a ozdobná linka. Písmo, ktoré tvorcovia použili bolo tzv. pätkové. Tieto písma sú kolmé zakončenia ťahov písmen, ktoré vizuálne pomáhajú držať rovinu riadka. Najznámejším pätkovým písmom je napríklad  Times New Roman. Nešlo teda len o pospájanie liniek písmen. Odborný dohľad nad tvorbou textu mal Viktor Klimo z Občianskeho združenia Delikatesy. Po vytvarovaní slova z plátov bublaniny bol povrch koláčov posypaný práškovým cukrom. I keď padlo pár dažďových kvapiek, dielo bolo prekryté alobalovou fóliou. Postupne sa potom začal tento "voňavý text" porciovať a predávať za symbolický príspevok. Výťažok z predaja bol venovaný malinkej Sofii, ktorá má zdravotné postihnutie.

Vyhlásenie rekordu sa uskutočnilo na hlavnom pódiu na Svätoplukovom námestí. Tu počas odovzdávania certifikátu primátorovi mesta Nitra Jozefovi Dvončovi, bol premietnutý na veľkoplošnej obrazovke finálny záber z dokončeného textu z bublaniny. Rozmery diela mali rozmer dĺžka 975 cm a šírka 207 cm, celková plocha textu presiahla 20m.  Organizátorom akcie bola Nitrianska organizácia cestovného ruchu. 

IMG 3480

IMG 3485

IMG 3486

IMG 3488

IMG 3491

IMG 3497

IMG 3504

IMG 3507

IMG 3508

IMG 3512

IMG 3519

IMG 3523

IMG 3550

IMG 3553

FOTO: Slovenské rekordy

 

 

Saturday the 24th. © Copyright 1999-2019 Igor Svítok Všetky práva vyhradené! Slovenské rekordy.