Rekordy na toboganoch z Tatralandie Pozvánka na majstrovstvá v pľuvaní čerešňovej kôstky a jedení periek v Krivosúd-Bodovke - 2018 Lidl les v Tatrách má už celkom 746.100 zasadených stromčekov Za 39 sekúnd odsekol hrdlo na 65 fľašiach šampanského a sektu
Designer: Joomla Templates 3.2

PREŠOV 1. 4. 2018 - Z Prešova sa nám ozvala Darina Petríková, ktorá pracuje ako špeciálna pedagogička na systéme piktogramov. Ide o výuku detí s detí s kombinovaným postihnutím. Jednotlivé symboly učia najprv kresliť, potom ich zapisujú slovom, následne z piktogramov skladajú celé vety. Rozoznajú tak niekoľko tisíc obrázkov. Preto tu vyvinuli učebnú metódu pre nepočujúce deti s mentálnym postihnutím. Vďaka nej sa tak piktogramom naučia text nielen prečítať, ale ho i pochopiť, tiež sa s nimi ľahšie komunikuje. Ocenili to i rodičia, nakoľko sa s deťmi nevedeli dohovoriť. Ako dôkaz sme dostali CD, kde bolo na viacerých súboroch celkom 1.530 strán textu s doplnenými piktogramami. Tento systém obsahuje viac ako 15.000 slov usporiadaných do slovníka. Svojím spôsobom tak vzniká nový druh učebnice. Piktogramy sú jedinečné aj tým, že majú farebne odlíšené pozadia slovných druhov, dokonca zohľadňujú  gramatiku vo vetách, množné číslo a časy slovies.

Certifikát do prešovskej Spojenej škola Pavla Sabadoša zasielame za 1.530 strán textu s doplnenými piktogramami. Veríme, že sa počet strán postupne rozšíri a dielo prispeje k ľahšej výuke detí s kombinovaným postihnutím.

 rekordy riekanky 1

rekordy rozpravky 1

rekordy sv pismo 1

rekordy romske rozpravky 1

FOTO: Slovenské rekordy/archív organizátora rekordu

 

Monday the 16th. © Copyright 1999-2018 Igor Svítok Všetky práva vyhradené! Slovenské rekordy.