Kniha slovenských rekordov 2017. V Nitre odohrali 36 hodinový hokejbalový maratón - v pohode, zdraví, dobrej atmosfére Na multižánrovom podujatí Urban Art Festival zlomili dáždnikový rekord Najväčšia zbierka malých motocyklov a mopedov je vystavená na hrade
Designer: Joomla Templates 3.2

PREŠOV 1. 4. 2018 - Z Prešova sa nám ozvala Darina Petríková, ktorá pracuje ako špeciálna pedagogička na systéme piktogramov. Ide o výuku detí s detí s kombinovaným postihnutím. Jednotlivé symboly učia najprv kresliť, potom ich zapisujú slovom, následne z piktogramov skladajú celé vety. Rozoznajú tak niekoľko tisíc obrázkov. Preto tu vyvinuli učebnú metódu pre nepočujúce deti s mentálnym postihnutím. Vďaka nej sa tak piktogramom naučia text nielen prečítať, ale ho i pochopiť, tiež sa s nimi ľahšie komunikuje. Ocenili to i rodičia, nakoľko sa s deťmi nevedeli dohovoriť. Ako dôkaz sme dostali CD, kde bolo na viacerých súboroch celkom 1.530 strán textu s doplnenými piktogramami. Tento systém obsahuje viac ako 15.000 slov usporiadaných do slovníka. Svojím spôsobom tak vzniká nový druh učebnice. Piktogramy sú jedinečné aj tým, že majú farebne odlíšené pozadia slovných druhov, dokonca zohľadňujú  gramatiku vo vetách, množné číslo a časy slovies.

Certifikát do prešovskej Spojenej škola Pavla Sabadoša zasielame za 1.530 strán textu s doplnenými piktogramami. Veríme, že sa počet strán postupne rozšíri a dielo prispeje k ľahšej výuke detí s kombinovaným postihnutím.

 rekordy riekanky 1

rekordy rozpravky 1

rekordy sv pismo 1

rekordy romske rozpravky 1

FOTO: Slovenské rekordy/archív organizátora rekordu

 

Thursday the 13th. © Copyright 1999-2018 Igor Svítok Všetky práva vyhradené! Slovenské rekordy.