Ďalším miestom, kde sa sekali sekty bola Banská Bystrica, mala 46 účastníkov Pľuvanie čerešňovej kôstky a jedenie periek v Krivosúd-Bodovke Pramienok v Levoči naraz navaril 1.056 slivkových gúľ a jedného giganta o priemere 38,5 cm V Turzovke vytvorili rekord v nafukovaní balónov v rade za sebou
Designer: Joomla Templates 3.2
OZNÁMENIE

teta Helena Majerová z DD a DSS Kremnica,

držiteľka slovenského rekordu zomrela ako 106-ročná dňa 28.1. 2018.
 
Božena Schniererová
riaditeľka DD a DSS Kremnica
 

KREMNICA 28. 9. 2017 - Do Knihy slovenských rekordov sa vo štvrtok zapísala najstaršia obyvateľka žijúca už 4 roky v domove dôchodcov. Pani Helena Majerová oslávila nedávno 106 rokov. Je tiež najstaršou obyvateľkou Kremnice a na jej oslave narodenín bol prítomný aj primátor starobylého banského mesta s tradičným mincovníctvom Alexander Ferenčík. Vo svojom úctyhodnom veku je pomerne pani Majerová samostatná, i keď sluch a zrak už tak neslúžia ako by mali. No jej pamäť ozaj na tak dlhé prežité obdobie je vynikajúca. Predniesla viackrát text slovenskej pesničky Slovenka. Riaditeľka Domova dôchodcov a domov sociálnych služieb v Kremnici Božena Schniererová potvrdila, že pani Majerová sa zaujíma o dianie v meste, tiež čo sa deje v ústave a tiež v cirkvi. V zariadení kde je takmer 40 obyvateľov - prijímateľov sociálnych služieb prišli na stretnutie a odovzdanie certifikátu a medaile takmer všetci. Medzi gratulantmi bol aj pán Rudolf Čillík Kremničan -lyžiar-bežec, tréner, lyžiarsky a telovýchovný funkcionár, držiteľ titulu Zaslúžilý majster športu. Nechýbal ani kalíšok karpatského likéru a tradičné Živjó. Certifikát prevzala aj riaditeľka domova Božena Schniererová, kde vďaka prístupu celého kolektívu pracovníkov pobyt obyvateľov zariadenia - domova dôchodcov je k ich spokojnosti.
Zaujímavosťou kremnického domova dôchodcov je aj to, že sa tu využíva liečba mačkou - felinoterapia. Táto učí človeka prijímať seba ako plnohodnotnú bytosť a tiež pomôže pri psychických problémoch, depresiách, ale aj bolestiach vnútorných orgánov.

Pani Majerová prajeme veľa zdravia a našli sme pesničku so slovami, ktoré nám vo svojom
vysokom veku odrecitovala - SLOVENKA.

Poteš že ma poteš radostná spomienka, nedaj mi zabudnúť,
že som ja Slovenka. Hej Slovenka som ja,
Tatry ma zrodili, oni ma na rukách
materských nosili.
Strieborného Váhu vlnky vyhrávali,
Tatranské doliny láskou mňa oviali.
Či teda ďalej byť Slovenkou prestanem?
Slovenkou som bola, Slovenkou zostanem.

VIDEO - RTV TU  - ODVYSIELANÉ V RTVS SPRÁVY

 

 IMG 9022

IMG 9051

IMG 9054

IMG 9056

IMG 9069

IMG 9076

IMG 9029

FOTO: Slovenské rekordy

 

Sunday the 18th. © Copyright 1999-2018 Igor Svítok, Všetky práva vyhradené! Slovenské rekordy.