Ďalším miestom, kde sa sekali sekty bola Banská Bystrica, mala 46 účastníkov Pľuvanie čerešňovej kôstky a jedenie periek v Krivosúd-Bodovke Pramienok v Levoči naraz navaril 1.056 slivkových gúľ a jedného giganta o priemere 38,5 cm V Turzovke vytvorili rekord v nafukovaní balónov v rade za sebou
Designer: Joomla Templates 3.2

TRNAVA 31. 12. 2017 - Svojimi nápadmi a motívmi na rekordy nás oslovila Zlatica Roy z Trnavy. Okrem toho nám prezradila, že má aj IQ test od spoločnosti Mensa Slovensko, ktorá realizuje IQ testy. Priemerná hodnota na Slovensku je 96, je to asi 29. priečka na svete. Pani Roy dosiahla pri týchhto testoch číslo 144, čo v hodnotení tejto inštitúcie ozaj špička. Hodnoty IQ medzi 130 a 140 dosahujú necelé 3% populácie. Jedná sa o výnimočne vysokú hodnotu IQ.

IQ - inteligenčný kvocient - odhad schopnosti uvažovať a rozmýšľať. Číslo IQ vyjadruje inteligenciu človeka v pomere k ostatnej populácii. Priemernú inteligenciu vyjadruje číslo 100. IQ nad 140 predstavuje kategóriu géniov.

No a ešte jeden dovetok: 
Cieľom tohto rekordu bolo nielen poukázať na výnimočnosť ľudí zo Slovenska, ako najmä odtabuizovať tému, kedy sa nadaní ľudia cítia hlúpo, neprimerane spoločnosti mnohokrát vo veľmi negatívnom zmysle, keďže vytŕčajú "z radu"

MENSA Certifikat

Snapshot 20141107

FOTO: Slovenské rekordy/archív rekordmana

 

Wednesday the 25th. © Copyright 1999-2018 Igor Svítok, Všetky práva vyhradené! Slovenské rekordy.