V Terchovej na festivale Jánošíkove dni hralo spoločne 35 tamburášov Rekordný hod goralským klobúkom do diaľky - 11,15 m Team Kangoo DS alebo skákanie v špeciálnych odpružených topánkach - 28 hodín Najviac vytvorených pozdravov v tvare hviezdy vzniklo v Krupine
Designer: Joomla Templates 3.2

LUČENEC 20. 8. 2016 - V poradí už V. Lučenské hodovanie získalo aj prívlastok rekordné. Kniha slovenských rekordov zaregistrovala toto podujatie ako najväčšiu street party. Podujatie začalo vo štvrtok 18. 8. 2016 na Námestí Republiky, na ktorom sa predstavili dídžeji a rockeri. V piatok 19. 8. 2016 otvorila deň Dychová hudba z Brezna a po nej lučenskí muzikanti vytvorili program pre Lučenské hodovanie. ďalej prišiel na pódium spevák Adam Ďurica a po ňom velikán českej a slovenskej hudobnej scény David Koller Band. Bodku dal za programom DJ Julo alias PYTON.

V sobotu 20. 8. 2016 po folklórnom dopoludní hrala v meste revivalová skupina hity maďarskej rockovej legendy EDDA, priestor našiel rakúsky popjazzový projekt, ďalej domáce gospelové zoskupenie ANGELS. Následne sa predstavili samba bubeníci a tanečníci, nechýbal brazílsky sambový sprievod. No a ďalej zazneli šlágre legendárneho slovenského speváka Karola Duchoňa v podaní Kuruca. Funky potom odzneli v podaní košickej kapely Jungle Label. Na Masarykovej ulici sa rozpútala V. ročník MEGA SREET DANCE PARTY. K dispozícii boli tri tanečné pódia - dva kamióny a jeden veľký tanečný stan. Predstavil sa tu špičkový klub z Banskej Bystrice Ministri of Fun - dance a obľúbení lučenskí DJ sa tu predstavili svojim programom. Svetová hudba odznela v cirkusovom šapitó WORLD MUSIC  a hrali sa tu melódie z celého sveta. 

Sobota, teda jej noc a nedeľa do 2 hodiny rannej bola vyvrcholením hudobného života v meste Lučenec. Tisícky ľudí, predovšetkým mládeže si tu užila zábavy plným priehrštím. Všetko toto sa udialo v centre mesta, na uliciach, ktoré boli pre podujatie uzatvorené. Obyvatelia mesta sa ráno zobúdzali do čistého mesta, v ktorom nechýbalo množstvo kvetov. Okrem toho sa v centre mesta konalo množstvo zaujímavých sprievodných akcií. Organizátorom tohto podujatia bolo priamo mesto Lučenec. Klobúk dole zoorganizovať takého podujatie pre svojich obyvateľov. V sobotu v noci prevzal z rúk komisára Knihy slovenských rekordov prednosta MsÚ Lučenec Igor Korniet certifikát za najväčšia street party, realizovanú v meste.

IMG 2268

IMG 2226

IMG 2258

IMG 2259

IMG 2271 

IMG 2279

IMG 2342

IMG 2356

IMG 2387

IMG 2387 

IMG 2400

IMG 2422

FOTO: Slovenské rekordy

Saturday the 23rd. © Copyright 1999-2019 Igor Svítok Všetky práva vyhradené! Slovenské rekordy.