Stavanie májov na 1. mája Najviac ľudí bežiacich so psami po uliciach obce Halič Levočské rekordy - motorkári vs pirohy, veľká zemiaková placka, pečenie placiek 3 a príspevok pre malú Lianku E-shop rekordmanov - kúpou podporíte naše občianske združenie.
Designer: Joomla Templates 3.2

BRATISLAVA 1. 6. 2018 - Štefan Karak zo Zemianskych Kostolian, železný dôchodca, pokrstil u spisovateľa Jozefa Banáša knihu Ako som prekonal sám seba. Jozef Banáš, bývalý slovenský diplomat, uviedol v Bratislave svoju talkšou s názvom Na kus reči. Tentoraz  si pozval k debate výnimočného športovca so zázračnými vytrvalostnými úspechmi v netradičných bežeckých či ultramaratónskych disciplínach Štefana Karaka. Tento rekordman prezentoval v týchto dňoch svoju knihou AKO SOM PREKONAL SÁM SEBA, ktorú pripravilo vydavateľstvo IKAR.

Životný príbeh Štefana Karaka by mohol byť inšpiráciou pre mnohých Slovákov nielen doma, ale aj v zahraničí. Začalo to nasledovne:  Štefana bolela chrbtica, ťažko sa mu stálo, kráčalo, ba aj sedelo. Lekár mu naordinoval sedieť radšej "na zadku", nešportovať, odporučil mu pokoj. On sa však toho vôbec nedržal. V 55 rokoch svojho života si kúpil skladacie turistické palice a začal chodiť. Túry postupne predlžoval a bolesti chrbtice akoby zázrakom ustali. Svoju cestu k železnému telu popisuje vo svojej knihe AKO SOM PREKONAL SÁM SEBA.

Štefan Karak je držiteľom slovenského rekordu – absolvoval  10 úspešných výstupov na vrchol Vtáčnika v priebehu 24 hodín v roku 2006. Druhé miesto si vybojoval na ultrabehu Chiemgauer 100 v Nemecku v roku 2010. Druhé miesto obsadil v behu okolo Mont Blancu (najlepší Európan). Absolvoval aj jeden z najprestížnejších behov na svete - Leadville Trail 100 run v Colorade v USA v roku 2016; je prvým a jediným Slovákom v 34-ročnej histórii pretekov, najstarším účastníkov pretekov vo veku 65 rokov.

 

 20180601 205155

20180601 210803

FOTO: Slovenské rekordy

Saturday the 5th. © Copyright 1998 - 2020, All rights reserved, Igor Svítok.